ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ПРОТЕСТАЦІЯ

  Бібліографічне посилання: Крупка О.В. ПРОТЕСТАЦІЯ [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Protestatsiia (останній перегляд: 21.02.2019)
ПРОТЕСТАЦІЯ

ПРОТЕСТАЦІЯ – у литовсько-рус. праві скарга чи заява, з якою скривджена сторона зверталася до суду. П. вносилися як на правопорушення, що вже сталися, так і на дії, які несли потенційну загрозу гідності чи майновим правам особи. Протестації вписувалися в актові книги (див. Акти гродські і земські) центральних чи місцевих судів і могли використовуватися в подальшому як один із доказів у справі. Подання П. зазвичай передувало правовій дії позивання – виклику до суд. установи. Обвинувачений мав право спростувати П. або звернутися із власною заявою, ініціювати зустрічний позов. У випадку, коли учасники конфлікту укладали мирну угоду, позивач відкликав П. відповідним листом.

Дж.: Статут Вялікага княства Літоўскага 1588: Тэксты. Даведнік. Каментарыі. Мінск, 1989; Статути Великого князівства Литовського, т. 2: Статут Великого князівства Литовського 1566 року. Одеса, 2003.


Література:
  1. Ковальский Н.П. Источниковедение истории Украины XVI – первой половины XVII вв., ч. 1. Днепропетровск, 1977.

Посилання:
  • АКТИ ЗЕМСЬКІ ТА ГРОДСЬКІ

  • Пов'язані терміни:
  • ГРЕКОВИЧ АНТОНІЙ
  • КОПИНСЬКИЙ, ЧЕРНЕЧЕ ІМ'Я ІСАЙЯ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)