ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

РАДОМИШЛЬСЬКА СТОЯНКА, РАДОМИШЛЬ I–IV

  Бібліографічне посилання: Нужний Д.Ю. РАДОМИШЛЬСЬКА СТОЯНКА, Радомишль I–IV [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Radomyshlska_stoianka (останній перегляд: 22.01.2020)
РАДОМИШЛЬСЬКА СТОЯНКА, РАДОМИШЛЬ I–IV

РАДОМИШЛЬСЬКА СТОЯНКА, Радомишль I–IV – комплекс пам'яток ранньої пори пізнього палеоліту (див. Палеоліт) на околицях м. Радомишль на плато лівого берега р. Тетерів (прит. Дніпра). На Радомишлі-I культ. шар зберігся найкраще і залягав на глибині близько 0,8 м у сірувато-жовтому суглинку. Тут було досліджено 5 округлих або підовальних за формою скупчень кісток мамонта, можливо жител (розмірами від 5х3 до 4х4 м), а також одна яма-сховище з кістками. Комплекс крем'яних знарядь (масивні вістря на платівках, багатофасеткові різці, платівки з ретушшю по краю, проколки тощо) всіх 4-х пам'яток є ідентичним. Він не має аналогій серед ін. пам'яток і характеризується певними оріньякоїдними рисами та окремими мустьєрськими формами (див. Мустьє) – гостроконечниками і дископодібними нуклеусами. Крім численних фауністичних решток мамонтів, тут знайдені також кістки пн. оленя, бізона та коня.


Література:
 1. Шовкопляс І.Г. Палеолітична стоянка Радомишль: Попереднє повідомлення. В кн.: Археологія, т. 16. К., 1964
 2. Шовкопляс И.Г. Радомышльская стоянка – памятник начальной поры позднего палеолита. В кн.: Стратиграфия и периодизация палеолита Восточной и Центральной Европы: К VII конгрессу INQUA. М., 1965.

Посилання:
 • МУСТЬЄ
 • ПАЛЕОЛІТ
 • РАДОМИШЛЬ

 • Пов'язані терміни:
 • РАДОМИШЛЬ
 • ШОВКОПЛЯС ІВАН ГАВРИЛОВИЧ
 • ЖИТОМИРСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)