ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

РЕПТА ВОЛОДИМИР ДЕ

  Бібліографічне посилання: Юсов С.Л. РЕПТА Володимир де [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Repta_V (останній перегляд: 22.01.2020)
РЕПТА ВОЛОДИМИР ДЕ

РЕПТА Володимир де (у миру – Василь де Репта; 22.12.1841–24.04.1926) – церк. і культурно-освіт. діяч Буковини. Почесний член Румун. АН. Н. в с. Банилів (нині село Вижницького р-ну Чернів. обл.). Р. спочатку був обраний деканом богословського ф-ту, а 1883–84 – ректором Чернів. ун-ту. 1876–95 – інспектор нар. шкіл у Чернівцях. 1896 висвячений на архімандрита з чернечим ім'ям Володимир і призначений ген. вікарієм правосл. Буковинської митрополії. Обирався депутатом австрійс. парламенту. Із 1902 по 1925 був митрополитом Буковини. Під час його керування митрополією було досягнуто паритету між українцями та румунами в церкві. У консисторії українці мали 4-х представників, поліпшувалася можливість здобувати освіту укр. мовою, з'явилися укр. підручники з богослов'я тощо. Р. – автор ряду наук. праць, серед яких: "Психологія в її значенні для діяльності, виховання і побудови релігійного життя", "Релігійні звичаї, традиції та манери в їхньому значенні для розвитку культури" та ін.

П. у м. Чернівці.


Література:
  1. Гедеон (Губка), иеромонах. История православной церкви на Буковине в период вхождения Буковины в состав Австрийской империи (1774–1918). Сергиев Посад, 1996
  2. Добржанський О. Національний рух українців Буковини другої половини ХIХ – початку ХХ ст. Чернівці, 1999
  3. Заполовський В. Володимир Репта. "Чернівці та чернівчани", 1999, 11 червня.

Посилання:
  • БУКОВИНА
  • ЧЕРНІВЦІ, ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР

  • Пов'язані терміни:
  • КОЗАРИЩУК ВАСИЛЬ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)