ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

РІЛЛЯ

  Бібліографічне посилання: Лисенко О.В. РІЛЛЯ [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Rillia (останній перегляд: 18.02.2019)
РІЛЛЯ

"РІЛЛЯ" (до 1910 – "Українське бджільництво") – укр. агрономічний часопис, заснований 1907 в Санкт-Петербурзі діячем укр. кооперації Є.Архипенком під назвою "Українське бджільництво". 1910 його видання перенесли до Києва, де він почав виходити під назвою "Рілля". 1912 часопис звернувся до своїх читачів – здебільшого укр. селян, із закликом допомогти заснувати агрономічне вид-во. Цей заклик знайшов відповідь і розуміння серед українців. До редакції почали надходити пожертвування, на які було видано кілька корисних с.-г. брошур. Колектив редакції "Р." прагнув залучити до нац. справи якомога ширший гурт укр. сусп-ва. 1913 відбулося об'єднання "Р." з новоутвореним укр. агрономічним т-вом "Український агроном", гол. мета якого полягала в тому, щоб надати допомогу агрономам і землеробам, видаючи друковану продукцію рідною мовою. На об'єднавчих зборах, що відбулися 21 лютого 1913 в Києві, було прийняте рішення, що т-во "Український агроном" бере на себе борги, обов'язки та майно "Р.", вирішено видати протягом 1913 кілька книжок із сільс. госп-ва.

"Р." та "Український агроном" продовжували успішно працювати до 1916, коли царський уряд, використовуючи воєнний стан, закрив ці дві укр. інституції.


Література:
  1. Ігнатієнко В. Бібліографія української преси 1816–1916. Х.–К., 1930.

Посилання:
  • АРХИПЕНКО ЄВГЕН ПОРФИРОВИЧ
  • КИЇВ
  • САНКТ-ПЕТЕРБУРГ

  • Пов'язані терміни:
  • АРХИПЕНКО ЄВГЕН ПОРФИРОВИЧ
  • ТЕРНИЧЕНКО АРИСТАРХ ГРИГОРОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)