ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

РІТТЕР МИКОЛА СЕРГІЙОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Винниченко І.І. РІТТЕР Микола Сергійович [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Ritter_M (останній перегляд: 22.01.2020)
РІТТЕР МИКОЛА СЕРГІЙОВИЧ

РІТТЕР Микола Сергійович (27.08.1865 – після 1897) – спортсмен, журналіст, громад. і спортивний діяч. Н. на Полтавщині в родині дрібнопомісних дворян. За походженням – німець. Від 1888 служив у Київ. казенній палаті. Водночас займався боротьбою, стрільбою та фехтуванням; регулярно брав участь у змаганнях. Звільнився зі служби в березні 1896 для того, аби взяти участь у I Олімпійських іграх. На ці змагання поїхав самостійно на індивідуальне запрошення. У відбіркових змаганнях він переміг у стрільбі по рухливих мішенях та греко-рим. боротьбі, проте від подальших виступів відмовився. Р. був єдиним учасником ігор I Олімпіади від Рос. імперії. Перебіг змагань він висвітлював у газ. "Киевлянин", кореспондентом якої був. Після повернення з Афін (Греція) активно пропагував ідеї олімпійського руху в Києві та ін. містах, дописуючи про них у періодику та виголошуючи доповіді про побачене й почуте на Олімпіаді.


Література:
  1. Золоті сторінки олімпійського спорту України. К., 2000
  2. Зубалій М., Зубалій В. Киянин Микола Ріттер – учасник Перших Олімпійських ігор. "Наш спорт" (Нюарк, США), 2006, ч. 42.

Посилання:
  • КИЕВЛЯНИН
  • КИЇВ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)