ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

РОБЕР КІПРІАН

  Бібліографічне посилання: Ісаєвич Я.Д. РОБЕР Кіпріан [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Rober_S (останній перегляд: 17.02.2019)
РОБЕР КІПРІАН

РОБЕР (Robert) Кіпріан (01.02. 1807–1878) – франц. публіцист і філолог, слов'янознавець. Н. в м. Анжер (Франція). 1845–57 – професор слов'ян. мов і літератур у Коллеж де Франс. 1848 – засновник Т-ва визволення слов'ян, яке діяло під гаслом боротьби за Федерацію республік слов'ян. народів. Підкреслював єдність мови населення всієї України – від чорномор. степів до Буковини і Закарпаття. Перебував під впливом романтичних ідей про своєрідність устрою первісних слов'ян, вдавався до необґрунтованих гіпотез при висвітленні етногенезу слов'ян. народів. О. де Бальзак згадав про нього у своєму творі "Лист про Київ".

Автор праць: "Нарис філософії мистецтва" (1836), "Слов'яни в Туреччині" (1844), "Два панславізми" (Париж–Лейпциг, 1847), "Слов'янський світ, його минуле, сучасний стан і майбутнє" (т. 1–2, Париж, 1852; італ. пер. – Марсель, 1858).


Література:
  1. Balzak H. De Oeuvres completes, t. 26. Paris, 1976.

Посилання:
  • БАЛЬЗАК ОНОРЕ ДЕ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)