ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

СОВЕТСКАЯ ВОЕННАЯ ЕНЦИКЛОПЕДИЯ

  Бібліографічне посилання: Гуржій О.І. СОВЕТСКАЯ ВОЕННАЯ ЕНЦИКЛОПЕДИЯ [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Sovetskaia_voennaia (останній перегляд: 23.02.2019)
СОВЕТСКАЯ ВОЕННАЯ ЕНЦИКЛОПЕДИЯ

"СОВЕТСКАЯ ВОЕННАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ" — систематизований звід військ. знань довідкового характеру у 8-ми томах, які були видрукувані упродовж 1976—80. Певною мірою висвітлені стан і найближчі перспективи розвитку військ. справи того часу, наведені тлумачення відповідних понять і термінів. "С.в.э." була розрахована насамперед на військовослужбовців Радянської армії та ВМФ, а також на широке коло цивільних читачів, які цікавились історією збройних сил СРСР, війн і військ. мист-вом. Усі статті, підготовлені під кер-вом Ін-ту воєнної історії при Мін-ві оборони СРСР, розміщені за алфавітом і охопили такі підрозділи: 1) військово-теор.; 2) тех.; 3) геогр.; 4) біографічний. У них враховано досвід створення попередніх "Большой советской энциклопедии" і галузевих енциклопедій, а також військово-довідкових видань у Рос. імперії, СРСР та за кордоном. Відображені театри бойових дій, що склалися історично, подана інформація про континенти, д-ви, водні басейни, гірські системи, військ. бази та населені пункти, пов’язані зі збройними конфліктами, широко представлені біографії видатних воєначальників, полководців, винахідників зброї тощо. До "С.в.э." вміщена значна кількість ілюстрацій, воєнно-історичних і географічних карт, схем, малюнків, фотографій, репродукцій тощо. Більшість статей доповнено бібліографією. На змісті всіх томів позначилося панування марксистсько-ленінської ідеології; воєнно-історичний та біографічний матеріал у багатьох випадках сфальсифікований або викладений неповно.

Вид.: Советская военная энциклопедия, т. 1—8. М., 1976—80; Електронна версія: http://zonawar.ru/ biblioteka/ensiklopedija.html.


Посилання:
  • БОЛЬШАЯ СОВЕТСКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ
  • РАДЯНСЬКА АРМІЯ
  • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)