ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВАЛЛЕ ПІЄТРО ДЕЛЛА

  Бібліографічне посилання: Станіславський В.В. ВАЛЛЕ ПІЄТРО ДЕЛЛА [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Valle_P (останній перегляд: 18.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВАЛЛЕ ПІЄТРО ДЕЛЛА

ВАЛЛЕ (Valle) Пієтро делла (02.04.1586 – бл. 1652) – італ. поет та оратор, солдат папської армії. Н. в м. Рим. 1614 вирушив з Венеції до м. Стамбул, де перебував бл. року. Потім відвідав Єрусалим, здійснив подорож по Середньому Сходу. Жив 4 роки у Персії (нині Iран), де став радником шаха Аббаса I Великого. Один з ініціаторів створення персько-козац. союзу проти Османська імперія, покровитель козац. посланця Степана, якого було уповноважено вести переговори з шахом про участь козаків у персько-турец. війні. Справа закінчилася безрезультатно внаслідок стриманої реакції Польщі на пропозиції Аббаса I та перемир'я між Персією й Туреччиною. 1622 переїхав до Індії, а 1626 повернувся до Італії, де став папським радником і проф. сх. мов.

В. – автор подорожніх листів, у яких виразно підкреслено індивідуалізм укр. козаків, відмінність укр. козацтва від козацтва Рос. д-ви. Особлива увага приділена ролі запороз. козацтва на Чорному м. та його стратегічному потенціалові на Бл. Сході.

П. у м. Рим.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Баран О. Козацько-перські взаємини в творах Пієтра делла Валле. Вінніпег, 1985.

Посилання:
  • ОСМАНСЬКА ІМПЕРІЯ
  • СТАМБУЛ

  • Пов'язані терміни:
  • ІТАЛІЯ, ІТАЛІЙСЬКА РЕСПУБЛІКА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)