ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВАСИЛІЯ СВЯТОГО ЦЕРКВА В ОВРУЧІ

  Бібліографічне посилання: Бондаренко Р.I. ВАСИЛІЯ СВЯТОГО ЦЕРКВА В ОВРУЧІ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Vasyliia_cerkva (останній перегляд: 23.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВАСИЛІЯ СВЯТОГО ЦЕРКВА В ОВРУЧІ

ВАСИЛІЯ Cвятого церква в Oвручі – комплексна пам'ятка арх-ри і монументального мист-ва 2-ї пол. 12 ст. в м. Овруч. Для давньорус. буд-ва 2-ї пол. 12 ст. характерна тенденція до відродження архіт. стилю періоду розквіту Київської Русі з одночасним зверненням до традицій нар. мист-ва. Василівська церква є однією з найкращих споруд цього стильового напряму. Збудована на замовлення кн. Рюрика Ростиславича із смоленської династії.

До нашого часу храм дійшов завдяки реконструкції 1907–09, виконаної за проектом архіт. О.Щусєва на підставі досліджень рос. архіт. П.Покришкіна.

За планом це чотиристовпний хрещато-баневий триапсидний храм. До зх. фасаду прилягають дві круглі вежі, що за характером будови нагадують традиції арх-ри Київської Русі. Фасади стін розчленовано профільованими пілястрами. В інтер'єрі церкви збереглися фрагменти давнього фрескового розпису з позолотою. 1910– 11 храм розписаний худож. О.Блазовим фресками за зразком Новгородської церкви Спаса на Нередиці. Одна з композицій виконана худож. Д.Стеллецьким.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Iсторія українського мистецтва, т. 1. К., 1966
 2. Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР, т. 2. К., 1986
 3. Пам'ятки архітектури та містобудування України: Довідник Державного реєстру національного культурного надбання. К., 2000.

Посилання:
 • КИЇВСЬКА РУСЬ, СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЯДРА ДЕРЖАВИ
 • ОВРУЧ
 • РЮРИК РОСТИСЛАВИЧ
 • ЩУСЄВ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ

 • Пов'язані терміни:
 • ОВРУЧ
 • ЩУСЄВ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)