ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВЕРЖБОВСЬКИЙ СТАНІСЛАВ

  Бібліографічне посилання: Вирський Д.С. ВЕРЖБОВСЬКИЙ Станіслав [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Verzhbovskyj_S (останній перегляд: 23.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВЕРЖБОВСЬКИЙ СТАНІСЛАВ

ВЕРЖБОВСЬКИЙ Станіслав та його "Каннотата (запис) подій" в. (1659–1728) – польс. мемуарист. Н. в м. Краків (Польща) в шляхетській сім'ї. Дитинство провів у Варшаві та Вільні (нині Вільнюс). Навч. у Варшаві, згодом – у єзуїтських колегіумах (див. Єзуїтські школи) Познані та Каліша (обидва – Польща). 1677 вступив до Краківської акад., потім прослухав курс логіки у Самборі, два роки студіював у Німеччині, Голландії (нині Нідерланди) та Франції. В кар'єрі сягнув посади ленчицького старости. Автор фамільної хроніки (завершена бл. 1689) під назвою "Коннотата (запис) подій, що відбувалися в сім'ї та країні з 1634 по 1689 р.". Праця складається передусім зі спогадів (власних та очевидців), а також переповідає свідчення деяких друкованих джерел, зокрема "Нової Гігантомахії" (1658) А.Кордецького. На сторінках "Коннотати…" знайшли відображення і події національної революції 1648–1676, до якої в. ставився відверто вороже. Цінними є свідчення про Берестецьку битву 1651 та про службу в армії Речі Посполитої нім. найманців.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Мыцык Ю.А. Записки иностранцев как исторический источник по истории Освободительной войны украинского народа 1648–1654 гг. Днепропетровск, 1985.

Посилання:
 • БЕРЕСТЕЦЬКА БИТВА 1651 Р.
 • ЄЗУЇТСЬКІ ШКОЛИ
 • НАЦІОНАЛЬНА РЕВОЛЮЦІЯ 1648–1676
 • РІЧ ПОСПОЛИТА
 • САМБІР
 • ВАРШАВА
 • ВІЛЬНЮС


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)