ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВІЙСЬКОВІ НАРАДИ ПО БОРОТЬБІ З БАНДИТИЗМОМ

  Бібліографічне посилання: Ганжа О.І. ВІЙСЬКОВІ НАРАДИ ПО БОРОТЬБІ З БАНДИТИЗМОМ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Vijskovi_narady (останній перегляд: 17.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВІЙСЬКОВІ НАРАДИ ПО БОРОТЬБІ З БАНДИТИЗМОМ

ВІЙСЬКОВІ НАРАДИ ПО БОРОТЬБІ З БАНДИТИЗМОМ – надзвичайні органи рад. влади, ств. нею на заключному етапі громадянської війни в Україні 1917– 1921 для безпосереднього керування боротьбою з повстанським рухом (див. Повстанський рух в Україні 1918–1922). Були ств. згідно з постановою ЦК КП(б)У в січ. 1921. Вищою інстанцією була Постійна нарада при Раднаркомі України, де головував спочатку М.Фрунзе, а потім – Х.Раковський. До її складу входили кер. або представники вищих рад., парт., військ. та спец. органів влади.

Постійній нараді підпорядковувалися губернські воєн. наради, останнім – повітові. Їхній особовий склад визначався за принципами формування Постійної наради.

У систему нарад входили також низові надзвичайні й виконавчі органи влади – польові штаби, бойові дільниці, різні трійки, інститут уповноважених.

Конкретними завданнями цих нарад були також: контроль за проведенням засіву всіх посівних площ і за виконанням продрозверстки та продовольчого податку, розшук і арешт повстанців і дезертирів РСЧА, роззброєння цивільного нас., створення комітетів незаможних селян, більшовизація місц. органів влади і "знищення куркулів як економічної сили".

Своє існування припинили, ймовірно, в серед. 1920-х рр.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Кучер О.О. Про діяльність Постійних нарад по боротьбі з бандитизмом. "Питання історії народів СРСР", 1971, вип. 12
 2. Яковлева Л.В. Діяльність Постійної наради при РНК по боротьбі з бандитизмом у 1923– 1924 рр. "УІЖ", 1991, № 8
 3. Архієрейський Д.В. З історії репресій проти українського селянства в 20-ті роки (За матеріалами воєнних нарад). "Бористен", 1997, № 4–6.

Посилання:
 • ФРУНЗЕ МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ
 • ГРОМАДЯНСЬКА ВІЙНА В УКРАЇНІ 1917–1921
 • КОМІТЕТИ НЕЗАМОЖНИХ СЕЛЯН, КОМНЕЗАМИ
 • ПОВСТАНСЬКИЙ РУХ В УКРАЇНІ 1918–1922
 • ПРОДОВОЛЬЧИЙ ПОДАТОК
 • ПРОДРОЗВЕРСТКА
 • РАКОВСЬКИЙ ХРИСТИЯН ГЕОРГІЙОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)