ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВОЄННО-ШЕФСЬКІ КОМІСІЇ 1941-1945 РР.

  Бібліографічне посилання: Коваль М.В. ВОЄННО-ШЕФСЬКІ КОМІСІЇ 1941-1945 РР. [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Voienno_shefski_komisii (останній перегляд: 18.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВОЄННО-ШЕФСЬКІ КОМІСІЇ 1941-1945 РР.

ВОЄННО-ШЕФСЬКІ КОМІСІЇ (ВШК) – громад. самодіяльні утворення періоду Великої вітчизняної війни Радянського Союзу 1941–1945, ств. для зміцнення зв'язків фронту й тилу та надання практичної допомоги Червоній армії (див. Радянська армія) з боку нас. На поч. верес. 1941 створено Центр. комісію для здійснення зв'язків фронту й тилу. Відповідно в областях, р-нах і містах виникли ВШК, які збирали серед нас. подарунки воїнам, організовували листування між фронтовиками і тиловою громадськістю. ВШК влаштовували обміни делегаціями між фронтом і тилом. Патріотичний рух нас. на допомогу пораненим воїнам Червоної армії очолили респ., обласні, міські та районні к-ти з обслуговування поранених і хворих бійців і командирів. У складній обстановці прифронтової тер. України ВШК організовували масову допомогу нас. госпіталям у догляді та транспортуванні поранених, прибиранні приміщень, пранні та ремонті білизни, постачанні продовольством, збиранні лікарських рослин, забезпеченні літ. і пресою тощо. За 1941–45 нас. України здійснювало шефство над 422 військ. госпіталями (заг. кількість ліжок 184 тис.). На підпр-вах, в установах, житлових будинках, колгоспах створювалися громад. побутові комісії з надання матеріальної допомоги сім'ям фронтовиків, інвалідів війни, проведення місячників, декадників, суботників тощо з метою створення додаткових грошових, продовольчих і промтоварних фондів.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Коваль М.В. Общественно-политическая деятельность трудящихся Украинской ССР в период Великой Отечественной войны. К., 1977.

Посилання:
  • РАДЯНСЬКА АРМІЯ
  • ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ 1941-1945 РР.


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)