ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВОРОНЕЗЬКО-ХАРКІВСЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ 1943

  Бібліографічне посилання: Руденко Н.М. ВОРОНЕЗЬКО-ХАРКІВСЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ 1943 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Voronezko_operatsiia_1943 (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВОРОНЕЗЬКО-ХАРКІВСЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ 1943

ВОРОНЕЗЬКО-ХАРКІВСЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ 1943 – стратегічна наступальна операція, здійснена повним складом військ Воронезького фронту спільно з 13-ю армією Брянського фронту і 6-ю армією Південно-Західного фронту 13 січ. – 3 берез. на пд.-зх. напрямі. Проведено три фронтові наступальні операції – Острогозько-Росошанську, Воронезько-Касторненську, Харківську.

Метою Острогозько-Росошан-ської операції (13–27 січ.) військ Воронезького і Пд.-Зх. фронтів було знищення противника в р-ні м. Острогозьк, смт Кам'янка і м. Росош (усі Воронезької обл., РФ), оволодіння ділянкою залізниці Ліски–Кантеміровка. В ході операції рад. війська потіснили ворога на 140 км, звільнили важливі ділянки залізниці Ліски–Кантеміровка і Ліски–Валуйки, розгромили 15 ворожих д-зій, створили сприятливі умови для проведення Воронезько-Касторненської операції й наступу на харків. та донбаському напрямах.

Унаслідок Воронезько-Касторненської операції (24 січ. – 17 лют.) війська Воронезького і лівого крила Брянського фронтів розгромили 11 ворожих піх. д-зій, визволили більшу ч. Воронезької і Курської обл., створили умови для наступу на Курськ (РФ) і Харків.

Харківська наступальна операція військ Воронезького фронту (2 лют. – 3 берез.) мала завершити розгром гітлерівського угруповання на курському й харків. напрямах, де у ворога утворився 400-кілометровий прорив, і звільнити харків. пром. р-н. Частини Червоної армії завдали ворогові значної поразки і просунулися на 100–260 км в глиб фронту. Але досягнутий успіх їм закріпити не вдалося. 3 берез. війська Воронезького фронту перейшли до оборони. 16 берез. в ході нім. наступу Харків знову перейшов до рук ворога.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Голиков Ф. Острогожско-Россошанская операция. "ВИЖ", 1973, № 1
 2. На Воронежском направлении. Воронеж, 1973
 3. В сражении за Харьков. Х., 1983
 4. Гуркин в.В. Стратегические и фронтовые операции Красной армии. "ВИЖ", 1998, № 2.

Посилання:
 • БРЯНСЬКИЙ ФРОНТ
 • ХАРКІВ
 • ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ ФРОНТ - 1-Й УКРАЇНСЬКИЙ
 • ВОРОНЕЗЬКИЙ ФРОНТ

 • Пов'язані терміни:
 • ДОНБАСЬКІ ОПЕРАЦІЇ 1941–1943
 • ХАРКІВСЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ 1943 Р.


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)