ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

"ВОССОЕДИНЕНИЕ УКРАИНЫ С РОССИЕЙ"

  Бібліографічне посилання: Верменич Я.В. "ВОССОЕДИНЕНИЕ УКРАИНЫ С РОССИЕЙ" [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Vossoedynenye_Ukrayny (останній перегляд: 23.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВОССОЕДИНЕНИЕ УКРАИНЫ С РОССИЕЙ

"ВОССОЕДИНЕНИЕ УКРАИНЫ С РОССИЕЙ" тритомний корпус документів і матеріалів, виданий 1953 з нагоди 300-річчя входження України до складу Рос. д-ви. Підготовлений спільно Ін-том історії АН СРСР, Ін-том історії АН УРСР та Архів. управлінням України. Вміщено 747 документів, що охоплюють період від 1620 до 1654 і відбивають складний і неоднозначний процес формування в укр. сусп-ві ідеї нац. державності, звільнення України з-під гніту Речі Посполитої та її орієнтації на Московію. Багато документів, що характеризували екон. і політ. становище укр. земель напередодні національної революції 1648–1676, сел.- козац. повстання 1630-х рр., дипломатичні зносини Б.Хмельницького, геополіт. становище України тощо, були взяті з фондів Центр. держ. архіву давніх актів СРСР, Центр. держ. архіву України та його філіалів і публікувалися вперше.

Публікація документів та їх підбір були виразно підпорядковані ідеологічній меті: довести, що лейтмотивом всієї укр. історії було нестримне прагнення укр. народу до возз'єднання з Росією і що Рос. централізована д-ва "в економічному, політичному і культурному відношеннях була державою більш прогресивною, ніж шляхетська Польща". Твердячи, ніби "возз'єднання України з Росією навіки з'єднало їхні історичні долі", упорядники видання доклали максимум зусиль до того, щоб представити в ідилічному світлі складні перипетії укр.-рос. взаємин. Проте, всупереч "надзавданню", поставленому перед упорядниками, документи тритомника переконливо свідчать про справжні прагнення укр. еліти, для якої протекторат рос. царя був насамперед засобом легітимації виниклої в ході нац.-визвол. війни козац. д-ви, закріплення її незалежності від Речі Посполитої.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Воссоединение Украины с Россией: Документы и материалы, т. 1–3. М., 1953.

Посилання:
  • ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ БОГДАН
  • НАЦІОНАЛЬНА РЕВОЛЮЦІЯ 1648–1676
  • РЕКРУТСЬКА ПОВИННІСТЬ

  • Пов'язані терміни:
  • ГУДЗЕНКО ПАНТЕЛЕЙМОН ПЕТРОВИЧ
  • ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ НАН УКРАЇНИ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)