ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВОЗНЕСЕНКА

  Бібліографічне посилання: Приходнюк О.М. ВОЗНЕСЕНКА [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Voznesenka (останній перегляд: 16.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВОЗНЕСЕНКА

ВОЗНЕСЕНКА археологічна пам'ятка. Розташов. на високому плато лівого берега Дніпра в межах м. Запоріжжя. 1930 В.Грінченко повністю розкопав чотирикутних обрисів обваловану тер. розміром 82x51 м. На внутр. пл. розчищено дві ями, які були оточені камінням, викладеним у вигляді кола діаметром 6 м. Одну з ям було закидано камінням, а в другій, овальній, розміром 0,55x0,40 м і глибиною 0,7 м, містився скарб, що складався з 58 залізних стремен, 40 вудил, 139 пряжок, 7 стріл, ножів тощо. Ближче до дна лежали золоті й срібні речі заг. вагою відповідно 1,246 кг та 1,782 кг. То були оздоби поясів, піхов та руків'їв шабель і кинджалів, бубенці, фігурки орла та лева тощо. Частина знахідок оплавлена у вогні. Всі речі було простромлено трьома шаблями. Раніше вважалося, що в. – це тимчасовий військ. табір, на тер. якого було здійснено захоронення приблизно 33 військ. вождів слов'ян в умовах ворожого оточення (А.Сміленко). Однак А.Амброз довів, що то був не військ. табір, а тюркський поминальний комплекс кін. 7 – поч. 8 ст., аналоги якого відомі в Монголії.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Грінченко в.А. Пам'ятка VIII ст. коло с. Вознесенки на Запоріжжі. "Археологія", 1950, т. 3
  2. Сміленко А.Т. Слов'яни та їх сусіди в Степовому Подніпров'ї (II–XIII ст.). К., 1975
  3. Амброз А.К. О Вознесенском комплексе VIII в. на Днепре – вопрос интерпретации. В кн.: Древности эпохи великого переселения народов V–VIII веков. М., 1982.

Посилання:
  • ГРІНЧЕНКО ВОЛОДИМИР АНТОНОВИЧ
  • ЗАПОРІЖЖЯ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)