ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВСЕРОСІЙСЬКІ З'ЇЗДИ ТРУДІВНИКІВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

  Бібліографічне посилання: Гриценко А.П. ВСЕРОСІЙСЬКІ З'ЇЗДИ ТРУДІВНИКІВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Vserosijski_zizdy (останній перегляд: 23.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВСЕРОСІЙСЬКІ З'ЇЗДИ ТРУДІВНИКІВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ВСЕРОСІЙСЬКI З'ЇЗДИ ТРУДIВНИКІВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТI 1917 Відбулося три з'їзди: 16–17 трав., 5–12 лип., 23–25 жовт. у Києві (із 257 цукрових з-дів Росії 198 діяли в Україні). На I з'їзді, який відразу оголосив себе всерос., було 200 делегатів від 140 з-дів, а на двох наступних – по 500 делегатів від 220– 240 з-дів. Делегати I з'їзду розглядали питання про утворення на всіх підпр-вах профспілок і фабрично-заводських к-тів та об'єднання їхніх дій, про робітн. політику Тимчасового уряду, встановлення 8-годинного робочого дня, поліпшення умов праці й побуту робітників, скасування надурочних і нічних робіт, страхування від безробіття, оплачування відпусток, обмеження використання праці підлітків тощо.

II з'їзд у резолюції про профспілковий рух та нац. питання підкреслив необхідність об'єднання в єдиній спілці всіх працюючих у галузі, незалежно від національності. Мед. обслуговування покладалося на лікарняні каси, утримувані підпр-вами. У зв'язку із зростанням безробіття з'їзд окремо виділив питання про необхідність негайного створення бірж праці. Поряд з розглядом екон. питань учасники з'їзду у зв'язку з липневою кризою у Петрограді (нині Санкт-Петербург) висловили довіру Тимчасовому урядові, а також вітали УЦР. Вітання зачитали укр. мовою.

III з'їзд поряд з екон. вимогами порушив питання про створення з чл. спілки цукровиків для охорони з-дів та економій міліції та бойових дружин, статути яких мав затверджувати ЦК спілки, а утримувати – заводоуправління. Профспілці вдалося домогтися встановлення нових розцінок і створення з робітників і службовців комісії для вироблення колективного договору.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. 1917 год на Киевщине. Хроника событий. К., 1928
  2. Український історико-географічний збірник, вип. 2. К., 1972.

Посилання:
  • КИЇВ
  • САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
  • ТИМЧАСОВИЙ УРЯД


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)