ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА З РОБОТИ СЕРЕД НАЦМЕНШИН

  Бібліографічне посилання: Якубова Л.Д. ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА З РОБОТИ СЕРЕД НАЦМЕНШИН [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Vseukrainska_narada_p (останній перегляд: 21.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА З РОБОТИ СЕРЕД НАЦМЕНШИН

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА З РОБОТИ СЕРЕД НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН 1930 Була скликана напередодні виборів до рад 1930 за ініціативою ВУЦВК та Центр. к-ту нац. меншин (ЦКНМ). Проходила 27–30 листоп. в Харкові. У роботі брали участь делегати з України, які репрезентували місц. орг-ції ЦКНМ та виконавчі органи нац. адм.-тер. одиниць, а також представники ін. республік. Центр. місце в роботі наради посіли доповіді О.Глинського "Про стан нацменроботи та її перспективи", Є.Гірчака "Про культурне обслуговування національних меншин" та Григор'єва "Про колективізацію сільського господарства серед національних меншин". Доповіді відобразили стан тогочасної політ., соціальної та культ. кризи, яку спричинила суцільна колективізація сільського господарства. Нарада констатувала існування в країні організованого протистояння політиці колективізації з боку "єдиного фронту національних меншин". За результатами обговорення доповідей нарадою були схвалені резолюції (затверджені Секретаріатом ВУЦВК 12 груд. 1930). Першочерговим завданням було визнано здійснення від 1931 заг. обов'язкового початкового навчання, у зв'язку з цим названо низку тех. проблем, які стояли на заваді: зокрема, відсутність навч. літ. мовами нац. меншин та нестача пед. кадрів. Матеріали наради свідчать, що підпорядкування роботи серед нац. меншин завданню здійснення в країні суцільної колективізації знецінило попередні досягнення цієї роботи, позбавило її підтримки з боку значної ч. нас. Однак жоден із делегатів наради не висловився проти політики колективізації. Більшість екон., соціальних і культ. проектів наради виявилися нежиттєздатними, оскільки зазначені в них заходи не підкріплювалися фінансово, а мали суто декларативний політ. характер.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Всеукраинское совещание по работе среди национальных меньшинств. М.–Х.–Минск, 1931
  2. Гитлянский А. Ленинская национальная политика в действии: Национальные меньшинства на Украине. "Революция и национальности", 1931, № 9.

Посилання:
  • ХАРКІВ
  • КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В УСРР/ УРСР


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)