ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕЛЯНСЬКИЙ З'ЇЗД 1917 Р.

  Бібліографічне посилання: Хміль I.В. ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕЛЯНСЬКИЙ З'ЇЗД 1917 р. [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Vseukrainskyj_selianskyj_1917 (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕЛЯНСЬКИЙ З'ЇЗД 1917 Р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕЛЯНСЬКИЙ З'ЇЗД 1917 Перший Всеукраїнський селянський з'їзд. Відбувався в Києві 10–15 черв. (28 трав. – 2 черв.). Підготовча робота з його скликання була покладена на орг. к-т Укр. сел. спілки. Обраний на поч. квіт. 1917, к-т розробив порядок денний та норми представництва на з'їзді, згідно з якими волость надсилала одного делегата, а пов. і губ. – по два. На з'їзд прибуло 2500 делегатів, які представляли всі губ. України та місцевості, де переважало укр. нас. (Київ., Волин., Подільську, Полтав., Черніг., Катеринославську, Харків., Херсон., Таврійську губернії, Кубань і Донщину). Сел. делегати представляли 1000 волостей України. Понад 1500 делегатів прибули з правом вирішального голосу, решта – з дорадчим. 10 черв. (28 трав.) обрано президію у складі 15 осіб і секретаріат (2 особи); мандатну комісію (12 осіб) та редколегію у складі 5 осіб. Почесним головою з'їзду делегати одностайно обрали М.Грушевського. Цього ж дня було заслухано привітання від різних орг-цій і інституцій, укр. громад, "розкиданих по всій Росії", та партій.

11 черв. (29 трав.) з'їзд заслухав доповіді: "Про поїздку делегації Української Центральної Ради до Тимчасового уряду в Петроград" (доповідачі М.Ковалевський і С.Одинець); "Про сучасний момент, ставлення до Тимчасового уряду і війни" (М.Стасюк). В обговоренні доповідей взяли участь понад 30 делегатів. 12 черв. (30 трав.) делегати заслухали доповідь "Про земельну справу в Україні" (М.Ковалевський). В обговоренні взяли участь 80 осіб. Заслухано також телеграму О.Керенського про заборону II Укр. військ. з'їзду, зачитану В.Винниченком, та позачергову заяву з цього приводу С.Петлюри. 13 черв. (31 трав.) прозвучала доповідь М.Лисого "Про земельні комітети в Україні"; 14(01) черв. – З.Висоцького "Про антиукраїнське спрямування російських газет".

В останній день роботи з'їзду – 15(02) черв. – розглянуто питання "Про народну освіту" та проведено вибори до Тимчасової всеукр. ради сел. депутатів (до затвердження чи заміни депутатів на місцях). Обрано 134 депутати (замість 212) та Тимчасовий центр. к-т Укр. сел. спілки з 15 осіб. Згідно з постановою з'їзду, обидві ці інституції, об'єднавшись, вливалися до складу УЦР, де їм відводилося 212 місць з правом вирішального голосу.

Питання про хлібну монополію, вибори до продовольчого і земельного к-тів та ревізійної комісії Укр. сел. спілки з'їзд доручив розглянути і вирішити новообраній Всеукраїнській раді селянських депутатів, а на УЦР було покладено: 1) розробити статут укр. автономії; 2) скликати конф. представників недерж. націй; 3) скликати укр. територіальний з'їзд.

Рішення I в.с.з. ввійшли складовою частиною до 242 сел. наказів, опубл. пізніше в Декреті про землю 1917.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Хміль I.В. Перший Всеукраїнський селянський з'їзд (28 травня – 2 червня 1917 р.). "Iсторичні зошити", 1992, № 4.

Посилання:
 • ДЕКРЕТ ПРО ЗЕМЛЮ 1917
 • ГРУШЕВСЬКИЙ МИХАЙЛО СЕРГІЙОВИЧ
 • КЕРЕНСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ
 • КУБАНЬ
 • КИЇВ
 • ПЕТЛЮРА СИМОН ВАСИЛЬОВИЧ
 • СТАСЮК МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ
 • ВСЕУКРАЇНСЬКА РАДА СЕЛЯНСЬКИХ ДЕПУТАТІВ
 • ВИННИЧЕНКО ВОЛОДИМИР КИРИЛОВИЧ

 • Пов'язані терміни:
 • КОВАЛЕВСЬКИЙ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
 • ЛІВИЦЬКИЙ (ЛЕВИЦЬКИЙ) АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
 • ВСЕУКРАЇНСЬКА РАДА СЕЛЯНСЬКИХ ДЕПУТАТІВ
 • ЗЕМЕЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ 1917–1918


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)