ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВИНОГРАДНИЙ САД

  Бібліографічне посилання: Шарафутдінова I.М. ВИНОГРАДНИЙ САД [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Vynohradnyj_Sad (останній перегляд: 24.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВИНОГРАДНИЙ САД

ВИНОГРАДНИЙ САД археологічна пам'ятка – поселення 15–13 ст. до н.е. Пам'ятка розташов. біля с. Виноградний Сад Доманівського р-ну Миколаїв. обл., в заплаві правого берега р. Пд. Буг. Належить до поселень сабатинівської культури пізнього періоду бронзового віку. Досліджена 1982–94. Відкрито понад 10 тис. м 2 пл. із залишками скам'янілих основ стін жител та госп. будівель з великою кількістю каМ., кістяних, бронз. знарядь праці, глиняного посуду, залишками тварин та риб. Знайдені також зернотерки, обгорілі зерна злаків і – вперше – печі для просушування зерна, що може свідчити про торгівлю зерном. У пд. частині поселення була кузня, а в кожній оселі збереглися робочі місця майстрів з відповідними знаряддями праці для виготовлення шкіряних виробів, кістяних знарядь, зброї, тари, засобів транспорту, частина яких ішла на обмін. Усе це вказує на значну роль ремесел у землеробсько-скотарському (за допоміжної ролі рибальства) г-ві мешканців поселення. Планіграфія поселення, його компактна забудова, знахідки ремесла і торгівлі дають змогу вбачати в ньому найдавніші риси протоміста. Розташов. нижче Гардівського порогу на р. Пд. Буг, в.С. разом з поселеннями Бузьке і Кременчук (за назвами сіл Вознесенського р-ну Миколаїв. обл.), що на лівому березі, контролювали як риболовецькі угіддя, так і прадавній водний шлях по р. Пд. Буг і один з широтних суходільних шляхів.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Шарафутдинова И.Н., Балушкин А.М. Поселение Виноградный Сад и проблемы сабатиновской культуры. В кн.: Сабатиновская и срубная культуры: проблемы взаимосвязей Востока и Запада в эпоху поздней бронзы. К.–Николаев–Южноукраинск, 1997.

Посилання:
  • БРОНЗОВИЙ ВІК
  • САБАТИНІВСЬКА КУЛЬТУРА

  • Пов'язані терміни:
  • МІСТО ЛЮДЕЙ КІМЕРІЙСЬКИХ
  • САБАТИНІВСЬКА КУЛЬТУРА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)