ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ВИСТАВКИ ПРОМИСЛОВІ ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ 19 - ПОЧ. 20 СТ.

  Бібліографічне посилання: Лисенко О.В. ВИСТАВКИ ПРОМИСЛОВІ ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ 19 - ПОЧ. 20 СТ. [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Vystavky_promyslovi (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

ВИСТАВКИ ПРОМИСЛОВІ ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ 19 - ПОЧ. 20 СТ.

ВИСТАВКИ ПРОМИСЛОВI ТА СIЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКI 19 – поч. 20 ст. Початковою формою виставок в Україні були невеликі, локальні конкурси, на яких разом із с.-г. продукцією були представлені й вироби місц. ремісничо-кустарного вир-ва. Один із перших конкурсів було проведено в Одесі 1823, більш розширені влаштовано в Києві (1852 і 1857). Укр. сільс. виробники брали участь у виставках Мін-ва землеробства і Вільного екон. т-ва Росії, спочатку в рос. містах, а з 2-ї пол. 19 ст. вже безпосередньо на теренах України. Виставки пропагували нові агрокульт. засоби й досягнення, представляючи переважно г-ва великих і середніх землевласників, пром. продукцію, зокрема місц. ремісничо-кустарного вир-ва. Такі виставки, завдяки наполегливості Полтав. земства, систематично влаштовувалися в Полтаві й набули всеукр. значення. Популярністю користувалися виставки вівчарства в Харкові (1870), пром. та с.-г., які відбулися в Одесі (1884), Києві (1877), Катеринославі (1910, нині м. Дніпропетровськ), Умані (1910), всерос. виставки в Харкові (1887) та Києві (1913).

Пром. вироби, виготовлені в Україні, вже з 20-х рр. 19 ст. постійно демонструвалися на рос. та міжнар. виставках у рос. павільйонах. Iз заснуванням у Києві Мистецько-пром. музею (1888) була відкрита постійно діюча пром. виставка.

На укр. землях, що ввійшли до складу СРСР у 1920-х рр., переважали окружні та районні виставки, а потім виставки при н.-д. станціях з широкою участю кооперативів. У цей час почали влаштовуватися пром. виставки. На укр. землях, що ввійшли до складу Польщі, організовувалися с.-г. виставки, на яких поряд із с.-г. продукцією були представлені ремісничо-кустарні вироби укр. нар. умільців, що користувалися попитом іноз. фірм і туристів.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Сільськогосподарська виставка в Умані. "Рада", 1910, № 202
 2. Витанович I. Iсторія українського кооперативного руху. Нью-Йорк, 1964.

Посилання:
 • ДНІПРОПЕТРОВСЬК
 • ХАРКІВ
 • КИЇВ
 • ОДЕСА
 • ПОЛТАВА
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ
 • УМАНЦІ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)