ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЗАГАЛЬНОРОСІЙСЬКІ СТУДЕНТСЬКІ З'ЇЗДИ

  Бібліографічне посилання: Овсієнко О.Ф. ЗАГАЛЬНОРОСІЙСЬКІ СТУДЕНТСЬКІ З'ЇЗДИ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Zagalnoros_studentski_zizdy (останній перегляд: 20.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЗАГАЛЬНОРОСІЙСЬКІ СТУДЕНТСЬКІ З'ЇЗДИ

ЗАГАЛЬНОРОСІЙСЬКІ СТУДЕНТСЬКІ З'ЇЗДИ. Відбувалися наприкінці 19 – поч. 20 ст. під гаслом "Геть самодержавство!". Наприкінці 1896 – поч. 1897 у Москві відбувся 1-й нелегальний заг. з'їзд студентів Москви, Казані (нині столиця Татарстану, РФ), Харкова, Києва, Одеси, Томська (нині місто в РФ) та Царства Польського, що прийняв рішення надавати "допомогу робітничим страйкам". У січ. 1902 у Ростові-на-Дону (нині місто в РФ; за даними поліції – у лют. в Ризі, нині столиця Латвії) був скликаний 2-й загальностудентський з'їзд, куди з'їхалися 40 делегатів майже від усіх вищих навч. закладів Російської імперії. В резолюції з'їзду було проголошено, що "студентський рух є рухом політичним". У листоп. 1903 в Одесі пройшов 3-й з'їзд представників 19 вузів із 6 міст. З'їзд відкинув стару тактику страйків та обструкцій в академічному масштабі, прийняв рішення про ліквідацію студентських земляцтв і натомість – участь у парт. орг-ціях. 13 верес. 1905 черговий всерос. з'їзд у м. Виборг (нині місто в Ленінгр. обл., РФ), який зібрав представників 23 вузів, визнав першочерговим і гол. завданням студентства участь у заг. боротьбі проти самодержавства. Резолюції студентських з'їздів свідчили про швидку радикалізацію революц. настроїв студентів.

дата публікації: 2005 р.

Література:
 1. Ушаков А.В. Борьба партии за гегемонию пролетариата в революционно–демократичном движении России. 1895–1904. М., 1974
 2. Лейкина–Свирская В.Р. Русская интеллигенция в 1900–1917 годах. М., 1981.

Посилання:
 • ХАРКІВ
 • КИЇВ
 • МОСКВА
 • ОДЕСА
 • РОСІЙСЬКА ІМПЕРІЯ
 • САМОДЕРЖАВСТВО
 • ЦАРСТВО ПОЛЬСЬКЕ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)