ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЗАКОН УРСР "ПРО ОХОРОНУ ПРИРОДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР" 1960

  Бібліографічне посилання: Шемшученко Ю.С. ЗАКОН УРСР "ПРО ОХОРОНУ ПРИРОДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР" 1960 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Zakon_URSR_Pro_okhoronu_pryrody_URSR_1960 (останній перегляд: 23.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЗАКОН УРСР ПРО ОХОРОНУ ПРИРОДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР 1960

ЗАКОН УРСР "ПРО ОХОРОНУ ПРИРОДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР" 1960 – перший в історії УРСР закон, який регулював увесь комплекс сусп. відносин у галузі охорони природи та раціонального використання природних ресурсів. Ухвалений Верховною Радою УРСР 29 черв. 1960, змінений і доповнений 25 серп. 1970. Складався з 11 розділів. У розділах 1, 2 визначалися: поняття охорони природи, об'єкти такої охорони, держ. органи та громад. орг-ції, відповідальні за охорону природи в республіці.

Під охороною природи розумівся комплекс держ. і громад. заходів, спрямованих на збереження, раціональне використання, розширене відтворення та розвиток природних ресурсів. Держ. охороні підлягали земля, надра, водні ресурси, ліси, полезахисні й лісоохоронні лісосмуги, зелені насадження, типові ландшафти, курортні місцевості, рідкісні визначні природні об'єкти, природні заповідники й заказники, тваринний світ, атмосферне повітря та ін. природні багатства, як втягнуті в госп. обіг, так і ті, що не експлуатуються. Закон закріплював право виключної держ. власності на природні ресурси.

Розділи 3–8 присвячені регулюванню відносин у галузі охорони й раціонального використання конкретних природних ресурсів (землі, вод, лісів, надр тощо) та охорони повітря від за-бруднення. В розділі 9 містилися правові норми, що визначали порядок організації й режим охорони держ. заповідників, а також ін. об'єктів природи, які становлять наук. і природоістор. цінність або є пам'ятками природи респ. чи місц. значення. Відповідно до положення розділу 10 усі громадяни зобов'язані були сприяти охороні природи. Розділ 11 спрямовував відповідні держ. органи й громад. орг-ції на розроблення та здійснення комплексу заходів з охорони природи. Нормами цього ж розділу регулювалися питання юрид. відповідальності за порушення природоохоронних правил. Закон справив позитивний вплив на природокористування в УРСР. Його принципові положення були використані при розробці та ухваленні Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" 1991.

дата публікації: 2005 р.

Посилання:
  • ВЕРХОВНА РАДА УРСР


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)