ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЗАМКОВИЙ СУД, ЯК ТЕРМІН

  Бібліографічне посилання: Сухих Л.А. ЗАМКОВИЙ СУД, як термін [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Zamkovy_sud (останній перегляд: 20.02.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЗАМКОВИЙ СУД, ЯК ТЕРМІН

ЗАМКОВИЙ СУД, як термін. Відомості про суд під такою назвою містяться у документах Великого князівства Литовського (ВКЛ) з 16 ст. Насамперед цей термін застосовували для означення суду, що відбувався в замку (гроді) й який чинили замкові урядовці. Його вживали також для найменування суду приватного (домініального), що його чинив пан у своєму замкові (збереглися навіть поодинокі актові книги таких З.с.). Після запровадження в ході суд. реформи у ВКЛ 1564–66 гродських судів ці суди теж стали називати замковими.

дата публікації: 2005 р.

Література:
  1. Левицкий О.И. Об актовых книгах, относящихся к истории Юго–Западного края и Малороссии. В кн.: Труды одиннадцатого археологического съезда в Киеве 1899, т. 2. М., 1902.

Посилання:
  • ГРОДСЬКИЙ СУД
  • ВЕЛИКЕ КНЯЗІВСТВО ЛИТОВСЬКЕ

  • Пов'язані терміни:
  • НАЇЗД
  • ПОВІТ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)