ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЗЛУЧЕНИЙ УКРАЇНСЬКО–АМЕРИКАНСЬКИЙ ДОПОМОГОВИЙ КОМІТЕТ, ЗУАДК

  Бібліографічне посилання: Кучерук О.С. ЗЛУЧЕНИЙ УКРАЇНСЬКО–АМЕРИКАНСЬКИЙ ДОПОМОГОВИЙ КОМІТЕТ, ЗУАДК [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Zluchny_ukr_ameryk_dopomogovy_komitet (останній перегляд: 22.02.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЗЛУЧЕНИЙ УКРАЇНСЬКО–АМЕРИКАНСЬКИЙ ДОПОМОГОВИЙ КОМІТЕТ, ЗУАДК

ЗЛУЧЕНИЙ УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКИЙ ДОПОМОГОВИЙ КОМІТЕТ, ЗУАДК (англ. – United Ukrainian American Relief Committee, UUARC) – укр. міжнар. громад. орг-ція у Філадельфії (шт. Пенсільванія, США). Ств. у черв. 1944 Конгресом українців Америки з метою надання матеріальної допомоги українцям в Україні та діаспорі. Діяльність ЗУАДК через Європ. представництво гол. чин. зосередилася на допомозі укр. переселенцям переважно в Німеччині та Австрії або переселення їх на Північноамер. континент. Фінансову основу склали кошти міжнар. орг-цій, добровільні пожертви укр. установ, орг-цій та окремих осіб. Заходами ЗУАДК до США переселилося бл. 50 тис. осіб, понад 3 тис. натуралізувалися в Німеччині. Наприкінці 1950-х рр. більшість бажаючих емігрувала з Німеччини до США, і діяльність орг-ції в Європі помітно ослабла. З кін. 1980-х рр. к-т гол. увагу приділяє допомозі українцям в Україні та новим емігрантам.

дата публікації: 2005 р.

Література:
  1. Звідомлення злученого українсько–американського допомогового комітету: З діяльності в Західній Європі за 1948 рік. Мюнхен, 1949
  2. Маруняк В. Українська еміграція в Німеччині і Австрії по другій світовій війні, т. 1. Мюнхен, 1985.

Посилання:
  • ДІАСПОРА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)