ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЗВІД ЗАКОНІВ УРСР

  Бібліографічне посилання: Тодика Ю.М. ЗВІД ЗАКОНІВ УРСР [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Zvid_zakoniv_URSR (останній перегляд: 22.02.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЗВІД ЗАКОНІВ УРСР

ЗВІД ЗАКОНІВ УРСР – систематизоване зібр. законодавчих та ін. актів УРСР. Засноване як офіц. видання Президії ВР УРСР і РМ УРСР згідно з постановами ЦК КПУ, Президії ВР УРСР і РМ УРСР "Про підготовку і видання Зводу законів Української РСР" від 28 серп. 1976 і "Питання Зводу законів Української РСР" від 4 серп. 1978. В основу зібрання було покладено Конституцію УРСР 1978. До нього, крім власне законодавчих актів, включили ще й найважливіші постанови ЦК КПУ і РМ УРСР та постанови РМ УРСР загальнонормативного характеру. Звід складався із 5 розділів: 1. Законодавство про сусп. і держ. лад. Законодавство про соціальний розвиток та к-ру; 2. Соціально-екон. права громадян; 3. Законодавство про охорону природи і раціональне використання природних ресурсів; 4. Законодавство про нар. госп-во; 5. Законодавство про правосуддя й охорону правопорядку. Розділи Зводу поділяються на глави, параграфи, пункти та підпункти. В усіх структурних частинах Зводу нормативно-правові акти розташовано в порядку, що забезпечував послідовність розвитку теми. Причому спочатку вміщували відповідні кодекси та ін. основоположні законодавчі акти. Розділ "Законодавство про суспільний і державний лад. Законодавство про соціальний розвиток і культуру" розпочинався з тексту Конституції УРСР 1978. До розділу увійшли найважливіші акти про виборчу систему, систему держ. управління та місц. самоврядування.

У виданні не подано: акти тимчасового характеру; акти про визнання раніше виданих актів такими, що втратили юрид. силу, ін. акти одноразової дії; акти, видані щодо окремих підпр-в, орг-цій і установ, та ін. акти, які не мали заг. значення. До Зводу не включено також акти: стосовно регулювання оптових і роздрібних цін, а також тарифів на послуги; про розмір заробітної плати робітників і службовців; про зміни та доповнення до раніше виданих актів, якщо в них подано новий текст цих актів або їхніх окремих статей, пунктів, абзаців та ін. окр. частин.

Звід видано укр. й рос. мовами на роздільних аркушах з метою оновлення його матеріалів у міру розвитку та вдосконалення законодавства. Для зручності користування його доповнили хронологічним переліком включених актів, алфавітно-предметним покажчиком, ін. довідковими матеріалами.

Усього вийшло 9 томів Зводу (1982–88).

дата публікації: 2005 р.

Пов'язані терміни:
  • КОДИФІКАЦІЙНІ РОБОТИ В УРСР, ДРУГА КОДИФІКАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО РАДЯНСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)