ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

НАЦІОНАЛЬНА КНИГА ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ В УКРАЇНІ

  Бібліографічне посилання: Васильєв В.Ю., Подкур Р.Ю. НАЦІОНАЛЬНА КНИГА ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ В УКРАЇНІ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=knyha_pamiati (останній перегляд: 20.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

НАЦІОНАЛЬНА КНИГА ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ В УКРАЇНІ

"НАЦІОНАЛЬНА КНИГА ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ В УКРАЇНІ" – уніфікована науково-документальна серія книг із проблем голодомору 1932–1933 років в УСРР. 2007 Президент України В.Ющенко ініціював підготовку видання, складання єдиного списку постраждалих від Голодомору 1932–33 в УСРР. На виконання його указів Кабінет Міністрів України запропонував Укр. ін-ту нац. пам'яті, Національній академії наук України, Раді Міністрів АР Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським адміністраціям підготувати Національну та регіональні книги пам'яті жертв голодомору. Президент України В.Ющенко очолив редколегію видання. Осн. метою були неупереджене дослідження причин та наслідків, реконструкція перебігу Голодомору 1932–33 в УСРР, поширення об'єктивної інформації про трагедію народів України та увічнення пам'яті жертв. За стислий термін (2008–09) серія була видана. Незважаючи на окремі недоліки й помилки, створення "Національної книги пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні" стало одним із найбільш вагомих результатів діяльності з дослідження величезної гуманітарної катастрофи в Україні та вшанування пам'яті його жертв до 75-х роковин трагедії.

Серія складається із загальнонац. тому та 18-ти регіональних томів, які підготовлені в регіонах, що постраждали від Голодомору 1932–33 в УСРР: Він., Дніпроп., Донец., Житомир., Запоріз., Київ., Кіровогр., Луган., Миколаїв., Одес., Полтав., Сум., Харків., Херсон., Хмельн., Черкас., Черніг. областях та у м. Київ. Загальнонац. том підготовлений співробітниками Інституту історії України НАН України, Укр. ін-ту нац. пам'яті, Держ.
к-ту архівів України та НДІ українознавства Мін-ва освіти і науки України. Структура тому містить аналітичний розділ "Як це було", в якому на підставі архів. документів проаналізовано істор. і правові аспекти Голодомору 1932–33 в УСРР, наведено докази його зумисності та злочинної суті як геноциду укр. народу. У підрозділах "Свідчення очевидців" та "Документи" наводяться конкретні докази злочинної природи Голодомору 1932–33 в УСРР. У розділі "Територія голодомору" розкриваються регіональні особливості голодомору в УСРР. Складовою частиною розділу став перелік понад 13 500 населених пунктів, що постраждали від голодомору. Перелік укладено на підставі архів. документів та опитувань свідків. У розділі "Реєстр документів" з тематики голодомору зазначені архіви та інтернет-ресурси, де можна ознайомитися з текстами документів. У "Хроніці" голодомору міститься поденний опис подій в Україні від осені 1932 до літа 1933. Окремим розділом подано вибрану бібліографію з тематики голодомору 1932–33 в УСРР. Останнім розділом загальнонац. тому стали "Фотодокументи", де розміщено 140 тогочасних фотографій. Наприкінці тому вміщені іменний та геогр. покажчики.

Регіональні томи мають єдину структуру, яка складається із 3-х осн. частин: вступної статті, в якій подається істор. характеристика Голодомору 1932–33 в регіоні, розділів "Мартиролог", "Документи", "Свідчення".

До томів Нац. книги пам'яті включено імена 882 510 мешканців України, що померли в голодні 1932–33 рр., внесено понад 13 тис. населених пунктів, мешканці яких постраждали від голодомору. У Донец., Одес., Харків., Хмельн. та Черкас. областях томи складаються з кількох частин. Заг. обсяг виданих томів Книги пам'яті становить понад 22 тисячі сторінок.

Дж.: Електронна версія 19-ти томів Національної книги пам'яті на офіційному сайті Українського інституту національної пам'яті. Web: http://www.memory.gov.ua/ua/publication/content/1090.htm.

дата публікації: 2010 р.

Посилання:
 • ГЕНОЦИД
 • ГОЛОДОМОР 1932–1933 РОКІВ В УСРР
 • ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ НАН УКРАЇНИ
 • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
 • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
 • ЮЩЕНКО ВІКТОР АНДРІЙОВИЧ

 • Пов'язані терміни:
 • ЮХНОВСЬКИЙ ІГОР РАФАЇЛОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)