ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ПРОЦИК РОМАН СТЕПАНОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Боряк Г.В. ПРОЦИК Роман Степанович [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=procyk_roman_stepanovych (останній перегляд: 17.02.2019)
ПРОЦИК РОМАН СТЕПАНОВИЧ

ПРОЦИК Роман Степанович (Procyk Roman; н. 12.28.1952) – біохімік, громад. діяч. Д-р біохімії (1978). Дісний член Наукового товариства імені Шевченка в Америці. Н. в м. Мюнхен (ФРН). Із 1956 – у США. Ступінь бакалавра з хімії одержав у ЛаСаль Коледжі (LaSalle) 1974, ступінь магістрa (1976) та д-ра (1978) з біохімії – у Мед. школі ім. Ганемана (Hahnemann) у Філадельфії (США). Працював у Нью-Йоркському центрі дослідження крові, згодом як старший наук. дослідник – у фармацевтичній компанії Брістол-Маєрз Сквіб (Bristol-Myers Squibb Pharmaceutical Research Institute) у Принстоні (шт. Нью-Джерсі, США). Автор численних наук. статей про молекулярну структуру фібріногену та згустків крові. Член управи НТШ в Америці, наук. секретар (2007–09). Активний член "Пласту".

Із 1975 П. – активіст Фонду катедр українознавства (ФКУ), із 1977 – член його гол. екзекутиви. Брав участь у розбудові Літньої школи українознавства Гарвардського ун-ту, працював над масштабними проектами ФКУ та Українського наукового інституту Гарвардського університету, пов'язаними з відзначенням 50-х роковин Великого голоду в Україні 1932–33. Із 1990 поширює діяльність ФКУ в Україні. У рамках проектів ФКУ допомагає в організації комп'ютерної бази та видавничої діяльності Археогр. комісії АН УРСР, згодом – Інституту української археографії та джерелознавства імені М.Грушевського НАН України, Інституту українознавства імені І.Крип'якевича НАН України, Держ. к-ту архівів України. Надавав допомогу в налагодженні видання часописів "Пам'ятки України" (див. "Пам'ятки України: Історія та культура"; 1990-ті рр.), "Архіви України" (1990-ті рр. – 2008); у співпраці з Укр. наук. ін-том Гарвардського ун-ту підтримує час. "Критика" та різні проекти вид-ва "Критика".

Організовує фінансову базу програм українських студій у Гарвардському та Колумбійському ун-тах. Налагодив діяльність доброчинного фонду "Сейбр-Світло" в Україні. Редагує й видає "Обіжний листок Фонду катедр українознавства" (із 1987) та серію передруків наук. статей про Голодомор 1932–1933 років в УСРР (із 2009). Із 1979 – член управи Східноєвропейських досліджень інституту, із 2009 – його президент.


Література:
 1. Пріцак О. Чому катедри українознавства в Гарварді?: Вибір статей на теми нашої культурної політики (1967–1973). Кембридж–Нью-Йорк, 1973.

Посилання:
 • АРХІВИ УКРАЇНИ
 • ГОЛОДОМОР 1932–1933 РОКІВ В УСРР
 • ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ІМЕНІ М.ГРУШЕВСЬКОГО НАН УКРАЇНИ
 • ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ІМЕНІ І.КРИП'ЯКЕВИЧА НАН УКРАЇНИ
 • НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО ІМ. ШЕВЧЕНКА У ЛЬВОВІ
 • ПАМ'ЯТКИ УКРАЇНИ: ІСТОРІЯ ТА КУЛЬТУРА
 • ПЛАСТ, УКРАЇНСЬКИЙ ПЛАСТОВИЙ УЛАД
 • СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ, СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ІНСТИТУТ ІМЕНІ В. ЛИПИНСЬКОГО
 • УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

 • Пов'язані терміни:
 • СЕЙБР-СВІТЛО – УКРАЇНСЬКО-АМЕР. ДОБРОЧИННИЙ ФОНД
 • СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ, СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ІНСТИТУТ ІМЕНІ В. ЛИПИНСЬКОГО


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)