ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

СТОРІНКИ ВОЄННОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ, ЗБІРНИК

  Бібліографічне посилання: Заболотна Т.В. СТОРІНКИ ВОЄННОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ, збірник [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=storinky_vojennoji_istoriji_ukrajiny_zbirnyk (останній перегляд: 19.02.2019)
СТОРІНКИ ВОЄННОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ, ЗБІРНИК

"СТОРІНКИ ВОЄННОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" — збірник наук. праць Інституту історії України НАН України та його структурного підрозділу — відділу історії України періоду Другої світ. війни. У виданні представлені сучасні наук. підходи до висвітлення подій та процесів глобального німецько-рад. збройного конфлікту.

Видається з 1997. Гол. редактор — академік НАН України В.Смолій, відп. редактор — О.Лисенко. Періодичність виходу — 1 раз на рік. Станом на 2012 вийшло друком 14 випусків. У збірнику репрезентовані наук. розробки вітчизн. науковців та істориків Білорусі, Польщі, Росії, США. Вагома роль у наповненні "портфеля" збірника належить співробітникам відділу історії України періоду Другої світ. війни. Більшість випусків тематичні.

Щорічник є першим спеціалізованим виданням з історії Другої світової війни в Україні. Тематика збірника пов’язана із сучасними сусп. викликами — необхідністю консолідації суспільства довкола вшанування жертв війни, відновлення істор. справедливості, формування істор. пам’яті про війну, активізації просвітницьких зусиль. Профіль видання визначається необхідністю заповнення існуючих лакун, розстановкою аргументованих і зважених акцентів у реконструкції заг. картини II світ. війни.

Матеріали у збірнику розподілені за рубриками, постійними серед них є методологія, історіографія та джерелознавство; бойові дії на фронтах II світ. війни; історія рад. руху Опору в Україні; з історії Організації українських націоналістів та Української повстанської армії; нацистський окупаційний режим; післяокупаційний період.

Гол. увага авторів публікацій зосереджена на висвітленні широкого кола проблем II світ. війни, репрезентації концептуальних методологічних та методичних засад вивчення історії німецько-рад. збройного конфлікту, осмисленні ключових суперечливих питань з погляду сьогодення. Одним із провідних напрямів дослідження визначено соціальну проблематику в специфічних умовах II світ. війни. Статті написані з використанням оригінальних джерел, архів. матеріалів, значна частина яких вперше вводиться до наук. обігу. Залучення авторів з різноманітних наук. установ та вузів сприяє урізноманітненню проблематики, розширенню географії публікацій.

Важливим елементом цього видавничого проекту є публікації в жанрі наук. критики, а також інформаційні повідомлення про помітні події наук. життя в Україні та за кордоном.

Видання розраховане на істориків, архів. і музейних працівників, викладачів, аспірантів і студентів гуманітарних вузів.

Електронна версія щорічника: http://www.history.org.ua/new. php?litera&askAbout=war.


Посилання:
  • ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА 1939–1945
  • ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ НАН УКРАЇНИ
  • ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ
  • СМОЛІЙ ВАЛЕРІЙ АНДРІЙОВИЧ
  • УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНСЬКА АРМІЯ (УПА)


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)