ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БІЗАЧЧІОНІ МАЙОЛІНО

  Бібліографічне посилання: Степанков В.С. БІЗАЧЧІОНІ Майоліно [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Bizachchioni_M (останній перегляд: 24.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БІЗАЧЧІОНІ МАЙОЛІНО

БІЗАЧЧІОНІ Майоліно (р. н. і р. с. невід.) – італ. історик 17 ст., автор "Історії громадянських війн останнього часу" – циклу монографій про соціальні й нац.-визвол. рухи в європ. країнах серед. 17 ст. (Англії, Італії, Франції та ін.). На основі використання багатого фактичного матеріалу відтворив об'єктивну панораму сусп.-політ. боротьби народів за власні свободи й привілеї (у світлі тогочасної "проромантичної" концепції). Найбільшу увагу в "Історії громадянських війн…" Б. приділив дослідженню бурж. революції (1640–60) в Англії та нац.-визвол. боротьбі в Україні, значна ч. якої входила тоді до складу Польщі. Вперше в історіографії створив монографію про національну революцію 1648–1676 в Україні. У ній відзначив жорстоке гноблення селян і козаків з боку польс. знаті й короля як одну з причин повстання, підкреслював всеукр., нац.-визвол. і конфесійний характер боротьби; змалював Б.Хмельницького талановитим держ. діячем, полководцем, політиком і дипломатом.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Наливайко Д.С. Західноєвропейські історико-літературні джерела про визвольну війну українського народу 1648–1654 рр. "УІЖ", 1969, № 11
  2. Його ж. Козацька християнська республіка (Запорозька Січ у західноєвропейських літературних пам'ятках). К., 1992
  3. Його ж. Очима Заходу. Рецепція України в Західній Європі XI–XVIII ст. К., 1998.

Посилання:
  • ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ БОГДАН
  • НАЦІОНАЛЬНА РЕВОЛЮЦІЯ 1648–1676


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)