ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ГОРБАЧ АННА-ГАЛЯ

  Бібліографічне посилання: Закревська Я.В. ГОРБАЧ Анна-Галя [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Gorbach_A (останній перегляд: 25.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ГОРБАЧ АННА-ГАЛЯ

ГОРБАЧ Анна-Галя (дівоче прізв. – Луцяк; н. 02.03.1924) – літературознавець, перекладачка, громад. діячка. Д-р філософії (1950). Чл. Нац. спілки письменників України. Дружина О.Горбача. Н. в с. Бродина (нині на території Румунії). Від 1941 – на еміграції в Німеччині. Навч. в Геттінгенському та Мюнхенському ун-тах. Перекладала нім. мовою тв. М.Коцюбинського, Г.Хоткевича, О.Чайківського, Є.Сверстюка, І.Калинця, В.Шевчука, Ю.Андруховича та ін. Уклала і видала 6 антологій власних перекладів укр. прози. Багато зробила для популяризації укр. літ. в Німеччині, виступаючи з доповідями на наук. конгресах і статтями в пресі. Брала участь у русі за підтримку укр. дисидентів і діячів к-ри, які зазнавали переслідувань тоталітарного режиму, була ініціатором серії німецькомовних перекладів "Самвидав України". Разом із чоловіком заснувала спеціалізоване вид-во для передруків важкодоступних пам'яток укр. писемності та досліджень з мови і літ. Засноване нею 1995 вид-во "Бродина" видає переклади тв. укр. літ. і присвячені їм дослідження. Лауреат премії ім. І.Франка Спілки письменників України (1994).

дата публікації: 2004 р.

Праці:
 1. Тиміш Хмельницький в румунській історіографії та літературі. "Наукові записки Українського технічно-господарського інституту", 1969, т. 19
 2. Німецька критика про український самвидав. "Сучасність", 1985, № 7–8
 3. Українська тема в німецькій літературі. Райхельсгайм–Берфурт, 1993.
Література:
 1. Закревська Я. Життєвий і творчий силует Анни-Галі Горбач. В кн.: Анна-Галя Горбач. Бібліографічний покажчик. Львів, 1999.

див. також ресурси Електронної бібліотеки “Україніка” (НБУВ)


Посилання:
 • ЧАЙКІВСЬКИЙ О.
 • ГОРБАЧ ОЛЕКСІЙ ТЕОДОРОВИЧ
 • ХОТКЕВИЧ ГНАТ МАРТИНОВИЧ
 • КОЦЮБИНСЬКИЙ МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
 • ШЕВЧУК ВАЛЕРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
 • СВЕРСТЮК ЄВГЕН ОЛЕКСАНДРОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)