ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ГУЗАР ЛЮБОМИР

  Бібліографічне посилання: Недавня О.В. ГУЗАР Любомир [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Guzar_L (останній перегляд: 21.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ГУЗАР ЛЮБОМИР

ГУЗАР Любомир (н. 26.02.1933) – верховний архієпископ Української греко-католицької церкви (від 2001), митрополит Львів. і Галицький, єпископ Кам'янець-Подільський, кардинал. Н. в м. Львів. Освіту розпочав у нар. шк. у Львові. 1944 його родина змушена була переїхати з України до Австрії, де він учився в укр. г-зії в м. Зальцбург. Від 1949 – у США. Продовжив навчання в Малій духовній семінарії в м. Стамфорд (шт. Коннектикут), вивчав філософію в Колегії св. Василія (де 1954 отримав ст. бакалавра), богословські студії – у Вашингтонському катол. ун-ті, Великій духовній семінарії св. Йосафата (де 1958 одержав ліценціат богослов'я).

30 берез. 1958 владика Амврозій Сенишин висвятив Г. на священика для праці в Стамфордській єпархії. 1958–59 працював учителем і префектом у Стамфордській духовній семінарії св. Василія, а також служив у Кергонксоні (шт. Нью-Йорк) як душпастир громади "Союзівка" Укр. нар. союзу та виховної громади Спілки укр. молоді Америки в Елленвіллі (шт. Нью-Йорк). З 1965 – настоятель парафії Пресвятої Трійці в Кергонксоні. Одночасно продовжував навчання в Фордемському ун-ті Нью-Йорка, де студіював філософію. 1967 здобув ст. магістра. 1969 переїхав до Рима для продовження богословських студій. За працю "Митрополит Андрей Шептицький – провісник екуменізму" 1972 отримав ст. доктора богослов'я.

1972 вступив до монастиря студитського уставу св. Теодора в м. Гроттаферрата (Італія). 1973–84 викладав у Папському місійному ун-ті "Урбаніана" в Римі. 2 квіт. 1977 в монастирі студитського уставу в м. Кастель-Гандольфо поблизу Рима був висвячений на єпископа патріархом УГКЦ Й.Сліпим. Від 1978 – архімандрит монастиря св. Теодора, а також відповідальний за монастирі студитського уставу поза межами України. 1984–91 – протосинкел (ген. вікарій) Львів. архієпархії в Римі.

1993 повернувся в Україну. 1993–94 служив духівником у Львів. духовній семінарії св. Духа. В листоп. 1996 владика Любомир призначений єпископом-помічником глави УГКЦ з делегованими правами.

26 січ. 2001 на надзвичайному Синоді єпископів вибраний верховним архієпископом УГКЦ. 21 лют. папа Іоанн-Павло II призначив Г. кардиналом.

дата публікації: 2004 р.

див. також ресурси Електронної бібліотеки “Україніка” (НБУВ)


Посилання:
  • ЛЬВІВ
  • СЛІПИЙ ЙОСИП ІВАНОВИЧ
  • УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

  • Пов'язані терміни:
  • КАРДИНАЛ
  • КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА В УКРАЇНІ
  • КОНКЛАВ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)