ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

МОСТИПАН ІВАН ЛЕВКОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Попок А.А. МОСТИПАН Іван Левкович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Mostypan_I (останній перегляд: 25.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

МОСТИПАН ІВАН ЛЕВКОВИЧ

МОСТИПАН Іван Леонтійович (р. н. і р. с. невід.) – громад. і культ. діяч на Зеленому Клині. Уродженець Ніжинського пов. Черніг. губ. За фахом – телеграфіст. 1911–18 проживав у м. Владивосток (нині центр Приморського краю, РФ), член правління Владивостоцького т-ва нар. читань, режисер укр. аматорських вистав та один з керівників Укр. гуртка, що діяв у Владивостоці у Народному Домі (1909–17). У серпні 1918 переїхав до м. Свободний (нині місто Амурської обл., РФ); обраний до Свободненської укр. окружної ради. 1920–21 – голова т-ва "Просвіта" (див. Просвіти) у Свободному, активно займався театральною діяльністю. 1921 прибув в Україну з повноваженнями представника від укр. орг-цій Далекосх. Республіки до уряду УСРР, перед яким виступав з клопотаннями щодо допомоги в забезпеченні підручниками укр. шкіл на Далекому Сх. та повернення українців з Далекого Сх. в Україну. Згодом жив у м. Нiжин.

дата публікації: 2010 р.

Література:
  1. Траф'як М. Український рух на Далекому Сході: Спогади пана-добродія Глібоцького Лук'яна Родіоновича. В кн.: Золоті ворота, вип. 5. К., 1993.

Посилання:
  • НІЖИН
  • ПРОСВІТА (1868–1939)
  • ЗЕЛЕНИЙ КЛИН


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)