ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

СЮРЕНЬ І, БАГАТОШАРОВА СТОЯНКА

  Бібліографічне посилання: Демиденко Ю.Е. СЮРЕНЬ І, багатошарова стоянка [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Siuren_I (останній перегляд: 21.08.2019)
СЮРЕНЬ І, БАГАТОШАРОВА СТОЯНКА

СЮРЕНЬ I — багатошарова стоянка палеоліту в скельному навісі на правому березі р. Бельбек біля с. Танкове Бахчисарайського р-ну АР Крим. Досліджувалася 1879—80, 1926—29 і 1994—97. Знахідки представлені численними крем’яними та кістяними виробами, підвісками з черепашок молюсків, фауністичними рештками та залишками вогнищ. Тут представлено 7 окремих культурно-хронологічних епізодів заселення палеолітичними людьми цього навісу в часовому проміжку бл. між 36—30 і 12—11 тис. років тому. С. I — єдина стоянка в Центральній та Східній Європі з чіткою стратиграфічною послідовністю спочатку архаїчного оріньяку (із пластинками дюфур підтипу дюфур), а потім — пізнього оріньяку (із мікропластинами дюфур підтипу рок-де-комб). Це робить її ключовою стоянкою для вивчення початкового поширення оріньяку на територію Східної Європи.


Література:
  1. Демиденко Ю.Е. Палеолітична стоянка Сюрень-I (Крим): Археологічний контекст і його інтерпретації. «ЗНТШ» (Львів), 2002, т. 244

Посилання:
  • ПАЛЕОЛІТ

  • Пов'язані терміни:
  • ПАЛЕОЛІТ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)