ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

СУХОМЛИНСЬКОГО В. ПЕДАГОГІЧНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ

  Бібліографічне посилання: Піскова Е.М. СУХОМЛИНСЬКОГО В. ПЕДАГОГІЧНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Sukhomlynskoho_V (останній перегляд: 21.08.2019)
СУХОМЛИНСЬКОГО В. ПЕДАГОГІЧНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ

СУХОМЛИНСЬКОГО В. ПЕДАГОГІЧНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ. Розташов. у смт Павлиш Онуфріївського р-ну Кіровогр. обл. Відкритий на громад. засадах у серпні 1973 при Павлиській середній школі, якою відомий педагог незмінно керував 22 роки (1948—70). 1972 дружиною В.Сухомлинського було передано музею бл. 1,5 тис. пам’яток (документи, рукописи, особисті речі, фотографії, сімейна б-ка, магнітофонні записи виступів перед учителями, усі видані в СРСР і за кордоном праці й кінофільми про педагога тощо). Із 1975 діє як держ. заклад у віданні Мін-ва освіти УРСР (із 2010 — Мін-во освіти і науки, молоді та спорту України). У його фондах — майже 19 тис. одиниць зберігання. Меморіальну частину музею складають робочий кабінет і квартира сім’ї Сухомлинських, а також шкільна садиба, яка формувалася й упорядковувалася за задумом і безпосередньою участю директора школи (кілька приміщень навч. призначення, шкільний сад, "зелені класи"). В експозиції представлено матеріали про розвиток освіти у краї, історію Павлиської школи, що діяла з 1910 як земська; життя та діяльність видатного укр. педагога і вченого — засл. вчителя УРСР (1958), Героя Соц. Праці (1968), чл.-кор. Академії пед. наук СРСР (1968). У центрі першого залу — бюст В.Сухомлинського роботи нар. худож. УРСР О.Скобликова. При музеї працює клуб юних сухомлинців "З поглядом у майбутнє".


Література:
  1. Литвиненко М.А. Педагогічно-меморіальний музей В.О. Сухомлинського. К., 1979
  2. Данилова Л.О. Розвиток музеїв педагогічного профілю в Україні з кінця ХIХ ст. до наших днів. «Педагогіка і психологія», 1999, № 2
  3. Культура. Історія. Традиції. «Музеї України» [спецвипуск], 2004, № 6

Посилання:
  • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ
  • СУХОМЛИНСЬКИЙ ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

  • Пов'язані терміни:
  • СУХОМЛИНСЬКИЙ ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)