ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ТИМЧАСОВИЙ КОМІТЕТ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ СТАРОЖИТНОСТЕЙ У КИЄВІ

  Бібліографічне посилання: Федорова Л.Д. ТИМЧАСОВИЙ КОМІТЕТ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ СТАРОЖИТНОСТЕЙ У КИЄВІ [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Tymchasovyj_komit (останній перегляд: 22.08.2019)
ТИМЧАСОВИЙ КОМІТЕТ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ СТАРОЖИТНОСТЕЙ У КИЄВІ

ТИМЧАСОВИЙ КОМІТЕТ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ СТАРОЖИТНОСТЕЙ У КИЄВІ — перше в Києві наук. істор. т-во, засноване в жовтні 1835. До його складу входили попечитель Київ. навч. округу Є. фон Брадке (голова), ректор Київ. ун-ту М.Максимович, декан, ординарний проф. В.Цих, ординарні професори С.Орнатський (секретар) і С.Зенович, директор уч-щ Київ. губ. Г.Петров, археологи М.Берлинський, К.Лохвицький, О.Анненков. Значну роль у роботі т-ва відігравав митрополит Київський і Галицький Євгеній (Болховітінов). Мав на меті проведення археол. розкопок на території міста та його околиць з попереднім аналізом стану і результатів попередніх археол. досліджень. Не маючи необхідних коштів, к-т не зумів організувати систематичні й масштабні розкопки. 1835 він ухвалив рішення про створення першого в місті Музею київ. старожитностей при Київ. ун-ті, до якого археолог К.Лохвицький передав усі знайдені ним під час досліджень в істор. ядрі Києва артефакти. Він же став і першим директором музею, офіц. дозвіл на відкриття якого було отримано в березні 1837. Усвідомлюючи необхідність зіставлен-ня археол. і писемних джерел для вивчення історії України, 1840 к-т зробив невдалу спробу об’єднатися з Петерб. археогр. комісією — першою в Росії спеціалізованою установою такого профілю. Нереалізованим залишився й задум М.Максимовича, також підтриманий київ. вченими, щодо заснування істор. т-ва, аналогічного Московському й Одеському товариствам історії та старожитностей. 1845 функції к-ту передали Тимчасовій комісії для розгляду давніх актів при київ. військовому, подільському і волин. генерал-губернаторові (див. Київська археографічна комісія).

Дж.: Державний архів міста Киє-ва, ф. 299, оп. 1, спр. 3, 6; Держав-ний архів Київської області, ф. 2, оп. 3, спр. 6495; Iнститут рукопису Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського, ф. II, спр. 22941 —22942, 22953.


Література:
 1. Отчет о действиях Временного комитета изыскания древностей в Киеве в 1837 году. «Журнал Миниcтерства народного просвещения», 1838, ч. 18, № 4
 2. Журба О.І. Київська археографічна комісія: 1843—1921: нарис історії діяльності. К., 1993

Посилання:
 • БЕРЛИНСЬКИЙ МАКСИМ ФЕДОРОВИЧ
 • БОЛХОВІТІНОВ ЄВГЕН
 • КИЇВ
 • КИЇВСЬКА АРХЕОГРАФІЧНА КОМІСІЯ
 • ЛОХВИЦЬКИЙ КІНДРАТ АНДРІЙОВИЧ
 • МАКСИМОВИЧ МИХАЙЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
 • ЦИХ ВОЛОДИМИР ФРАНЦЕВИЧ

 • Пов'язані терміни:
 • БЕРЛИНСЬКИЙ МАКСИМ ФЕДОРОВИЧ
 • КИЇВ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)